Park Bajka w Błoniu – fontanny, place zabaw i inne atrakcje dla dzieci

30-sto stopniowe upały w weekend to wyzwanie dla każdego rodzica i nie tylko. Gdzie pójść żeby odpocząć a przy okazji zaczerpnąć trochę ochłody?

My w ostatni weekend wybraliśmy się do Parku Bajka w Błoniu. Nie będę się długo rozpisywać o obiekcie, jako że film wyczerpuje większość tematów. Zapraszam do oglądania 🙂

Jak dojechać i gdzie się zaparkować?

Dojazd samochodem z Warszawy jest bardzo prosty i zajął nam ok. 30 min. Większym wyzwaniem może okazać się zaparkowanie auta 🙂

Poza sezonem letnim bez problemu skorzystasz z postoju przed samym Parkiem Bajka, czyli przy Centrum Kultury w Błoniu. W upalne dni na Twoim miejscu odpuściłbym sobie ten parking.

Pozostają Ci dwie alternatywy. Jadąc ulicą Jana Pawła II od ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego skręcić możesz w małą uliczkę pomiędzy parafią a ochotniczą strażą pożarną. Jest tutaj dodatkowy parking na ok. 20 aut, o którym jeszcze nie wszyscy wiedzą 🙂 Jeżeli zabierasz ze sobą wózek, może nie być to najlepsza lokalizacja jako że wymaga przejścia przez duże progi i stopnie.

fontanny_3_minOstatnią deską ratunku jest mega duży parking, jeszcze nigdy nie widziałem go zapełnionego do końca :), między ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego a zachodnią ścianą parku. Aby na niego dotrzeć, jadąc drogą 579 skręć na parking przy kościele Św. Trójcy. Dalej będzie już widać zaparkowane samochody 🙂

Mega istotnym elementem lokalizacji dla nas była bardzo duża ilość drzew i cienia. Bez tego atutu przetrwanie weekendu w Parku Bajka mogłoby być niemożliwe.

Jakie atrakcje dla dzieci?

plac_zabaw_minNa 3 hektarach Parku Bajka, poza bardzo standardowymi instalacjami dla najmłodszych jak zjeżdżalnie, huśtawki, tyrolki czy pajączki, dzieci znajdą dużo bardziej wyszukane atrakcje jak np.:

 1. Ponad 1000 m2 fontann i zabawy w wodzie
 2. Dwie strefy krzywych zwierciadeł z licznymi lustrami
 3. Wydzielony teren z instrumentami muzycznymi np. bębny czy cymbałki
 4. Duże kule wykonane z wikliny do których mogą wchodzić dzieci
 5. Piaskownica z suwnicami i skrzyniami
 6. Liczne tunele w okolicznych pagórkach
 7. Murki z przeszkodami po których co chwilę biegają najmłodsi
 8. i wiele wiele innych

fontanny_minMimo wszystkich zalet jest jedna rzecz na którą muszę zwrócić uwagę. Cały obszar fontann jest wyłożony specjalnym antypoślizgowym granulatem w kolorze niebieskim o strukturze żwiru/papieru ściernego. Działa to naprawdę świetnie, bo idąc nawet boso ciężko jest się przewrócić. Problem polega na tym, że miejscami użyto innego bardzo śliskiego materiału w kolorze żółtym. W efekcie widziałem nie jedno dziecko z zakrwawionymi nogami czy rękami po wywrotce.

Osobiście pilnowałem Leona cały czas gdy biegaliśmy po fontannach.

Elementem którego mi zabrakło, ale wiadomo że nie można mieć wszystkiego :), były boiska do piłki nożnej, koszykowej czy ręcznej. Z pewnością poszerzyłyby zakres wiekowy osób odwiedzających Park Bajka.

instrumenty_minPodsumowanie

Jeżeli masz dzieci to Park Bajka jest kolejnym obiektem który musisz odwiedzić.

Ze względu na upalny weekend przyjechaliśmy tutaj w sobotę oraz niedzielę. Mimo nikt się nie nudził ani chwili 🙂

Pamiętaj aby zabrać kąpielówki, komplet ubrań do przebrania, koc, coś do jedzenie i picia a będziesz mógł spędzić w Parku Bajka cały dzień.

 

Powiązane posty

4 Comments

 • Dodano 16/09/2016

  dorota

  Widzę że ,atrakcji nie brakowało dla dzieci ,Park Bajka super miejsce .

 • Dodano 02/08/2017

  Jolka

  Czy cos wiadomo na temat obiegu wody w fontannach? Bieżąca czy obieg zamknięty?

 • Dodano 26/08/2017

  Dorota

  Fantastycznie, że Park promuje nasze miasto 🙂 . Jednak jako mieszkanka Błonia zwracam się do wszystkich odwiedzających z prośbą o SPRZĄTANIE PO SOBIE I SWOICH POCIECHACH! Od załatwiania potrzeb fizjologicznych są toalety a nie pobliskie trawniki (!!!), a na śmieci ustawiono kosze. Nawet jeśli są one już zapełnione ( Park cieszy się dużym powodzeniem) to PROSZĘ ZABIERAĆ ŚMIECI ZE SOBĄ! Często przyjezdni i odpoczywający w Parku zostawiają po sobie straszliwy śmietnik, nie mówiąc już o butelkach po piwie! Jest to oburzające!

Dodaj komentarz